Nezařazené

Mám hromadu zážitků a fotek a chci se s vámi o ně podělit!

Po šesti letech bláznivého agenturního života si dáváme s kariérou pauzu, balím si batoh a sama vyrážím do světa plnit si sny. Protože mám v krvi touhu se toulat a cestování mě vždy nabíjí, rozšiřuje obzory a otevírá oči. Během devíti měsíců navštěvuji několik zemí Evropy, Asie a Austrálii, prožívám nádherné i krušné chvíle, vidím překrásná místa, o nichž se mi ani nesnilo, a potkávám úžasné a inspirativní lidi. O čem je solo cestování a v čem je jiné? Jak se cestuje samotné holce? Která místa jsem navštívila a jaká poznání jsem si odnesla? I o tom budu vyprávět v rámci čtyř cestovatelských přednášek v Městské knihovně Dobříš.

18.9. Portugalsko a Itálie (Apulie)

Jak jsem se pořádně vydala na dráhu solo cestovatelky, obdivovala jsem např. překrásný oceán a známé vlny i tradice v Nazaré, toulala se jako poutník po vinicích a objevovala zákoutí Porta i Lisabonu. V divoké jižní Itálii mě pak čekala jedinečná skalní obydlí ve městě Matera, typické domky trulli v Alberobello, krásné pláže i zajímavá města jako barokní Martina Franca plná paláců, Bari i orientální Lecce.

16. 10. Vietnam a Kambodža

První asijská země, zvykání si na jiné zvyky i kulturu. Tradiční živá Hanoj i Saigon, kde jsem byla jak Alenka v říši divů, ale i odlehlé regiony jako Ha Giang nebo Mai Chau s kmeny, rýžovými poli i vodními buvoly. V Kambodži na mě skočila ohromná cestovatelská krize, ze které jsem se naštěstí dostala a mohla si naplno užít úchvatné paláce v Angkoru, jógový a meditační pobyt i plovoucí vesnice.

13. 11. Thajsko, Malajsie, Singapur

Měsíc a půl následoval v Thajsku, kde jsem procestovala jak sever, tak několik ostrovů. Jaké byly Vánoce i Silvestr u moře, kde jsou nejkrásnější thajské pláže a kde máte možnost potkat divoké slony? Ohromné množství zážitků mám z rozmanité Malajsie s malajskou, indickou i čínskou kulturou. Malajský poloostrov jsem zakončila v moderním Singapuru.

27. 11. Filipíny, Austrálie, Tchaj-wan, Hongkong

Filipíny, to byla pro mě země nejusměvavějších obyvatel, tisíce ostrovů i překrásných pláží, po kterých mě čekalo zvykání si opět na vyspělou zemi v podobě ohromné Austrálie. Tady mě uchvátila příroda i oceán a okolí Sydney. Následovat ryzí ale krásný Tchaj-wan, kam ještě moc cestovatelů nezavítá, a trochu stísněný Hongkongu.

Budu se na vás těšit vždy od 18 hod.

Vstupné 60 Kč (část půjde na konto Lékařů bez hranic).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *